Karim Benzema, i vlerësuar si lojtari më i mirë i Los Blancos në muajit e fundit, beson se një paraqitje e mirë kundër Betis mund të ndihmojë:

“Jam shumë krenar, ka qenë një muaj shumë i rëndësishëm për ne dhe për mua për sa i përket golave, ndeshjeve dhe fitoreve.

Ne jemi kampionë të Spanjës, por për t’u përgatitur për një finale të Ligës së Kampionëve, duhet të luajmë mirë, dhe të fitojmë.

Ne luajmë në shtëpi dhe duhet t’i bëjmë të lumtur njerëzit që vijnë për të parë ndeshjen, për ne është më e mira gjë e rëndësishme. Për të respektuar Betisin duhet të përpiqemi të fitojmë”.