Kylian Mbappe është epiqendra e këtyre ditëve te Real Madrid, pasi në Spanjë kanë raportuar se është arritur marrëveshja mes palëve për sezonin e ardhshëm.

Gjithsesi trajneri Carlo Ancelotti e di shumë mirë se ku duhet të fokusohen, pasi finalja e Champions League kundër Liverpool është shumë afër.

Trajneri italian ka folur sot dhe ka qenë i qartë me ato që ka thënë:

“Nuk po mendoj farë për Kylian Mbappe. Fokusi ynë i vetëm është finalja e Champions League dhe boll me këtë temë”.