Mirel Josa do qe ta nise me fitoren qe ne ndeshjen e pare ndaj Egnatias, ku nje gje e tille eshte shfaqur edhe gjate seancave stervitore me Vllaznine. Trajneri kuqeblu eshte i vetedijshem per situaten e veshtire, qe po kalojne shkodranet.

Megjithate, si per te ngritur moralin e skuadres, ai shfaq optimizem, madje beson ne arritjen e synimeve per shkodranet.

Ne seancat stervitore, Josa eshte pare duke iu kerkuar futbollisteve te tij qe te mos dorezohen dhe te japin maksimumin deri ne fund per te arritur objektivin Europe permes kampionatit.

Kujtojme qe, Vllaznia rrezikon objektivin Europe permes kampionatit, teksa gjendet ne vendin e peste ne renditje me 49 pike. Per kuqeblute, fitorja eshte rezultati i vetem kunder Egnatias fillimisht, ndeshje qe do te luhet te shtunen ne oren 17:00, ne stadiumin “Loro Boriçi”.
Maringlen ZHIVANI