Te Vllaznia besojne ende se kane shpresa per te kapur vendin e katert ose ndryshe Europen permes kampionatit.

Skuadra shkodrane mori nje humbje javen e kaluar ndaj Tiranes 3-1, ndersa nje fitore kete jave ndaj Egnatias, do te mbante gjalle shpresat per vendin e katert.

Vllaznia prezantohet ne kete duel pas humbjes me Tiranen, me shkodranet qe problemin kryesor vijojne te kene mbrojtjen, pasi se fundmi kane pesuar ndjeshem.

Ne seancat e fundit stervitore, perveç Gjurgjeviç te demtuar, kane qene ne dispozicion te gjithe futbollistet.

Nje lajm i keq per Josen eshte pezullimi i kapitenit Erdenis Gurishta, i cili ne ndeshjen ndaj Tiranes u ndeshkua me karton te kuq dhe per pasoje nuk do te jete i gatshem per kete takim ndaj Egnatias.
Maringlen ZHIVANI