Atmosfere elektrizuese ne Shkoder. Mbi 1000 tifoze kishin mbushur mbreme plot e perplot shkallet e pallatit te sportit “Qazim Dervishi”, ne finalen e dyte mes Vllaznise dhe Teutes, qe perfundoi me rezultatin 90-71, ne favor te ekipit shkodran.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Damian Bekteshi, mposhti mes spektaklit blute e trajnerit Lazimi. Me ekipin e futbolli qe ka marre rezultate negative se fundmi, sportdashesit shkodrane jane afruar me ekipin e basketbollit, teksa kete sezon Vllaznia ka ndertuar nje skuader mjaft te forte, duke investuar edhe me afrimin e disa lojtareve te huaj.

Numri i madh i tifozeve te pranishem dhe atmosfera e krijuar prej tyre, padyshim qe ishte nje plus i madh per Vllaznine dhe e kunderta per Teuten. Kete ne fakt e pranoi edhe vete trajneri i kesaj te fundit.

Kjo fitore i ka afruar me shume me titullin kampion djemte e Vllaznise, titull ky qe do te jete i 10-ti per ta, teksa trofeu ne Shkoder mungon prej gjashte vitesh.Finalja e trete eshte planifikuar te zhvillohet te shtunen ne Durres.

Mendohet qe kete here te udhetojne drejt qytetit bregdetar nje numer i konsiderueshem tifozesh shkodrane per te mbeshtetur Vllaznine me shpresen e marrjes te fitores se dyte.
Maringlen ZHIVANI