Fitorja e Vllaznise ne basketboll perballe Teutes ne finalen e dyte te kampionatit ne shifrat 90-71, duket se ka bere qe tifozet shkodrane te shperthejne ne feste.

Ata kane zbritur menjehere nga shkallet e pallatit te sportit “Qazim Dervishi” dhe jane futur ne fushe per te festuar me lojtaret e tyre.

Nese Vllaznia e fitoi kete ndeshje, nje merite te jashtezakonshme kane edhe tifozet shkodrane, ne veçanti grupimi “Vllaznit Ultras”, pikerisht per mbeshtetjen qe i dhane asaj pergjate gjithe ndeshjes.

Nderkohe, pritet qe edhe ne ndeshjen e rradhes te Vllaznise ne basketboll, pikerisht ne finalen e trete ndaj Teutes ne Durres, te jene te pranishem tifozeria shkodrane.
Maringlen ZHIVANI