Diten e neserme, Vllaznia do te luaje nje perballje delikate ne transferte, pikerisht finalen e trete ndaj Teutes. Ekipi kuqeblu do te udhetoje drejt Durresit, teksa ne kete ndeshje pritet edhe mbeshtetja e tifozerise shkodrane.

Ne finalen e dyte para pak ditesh, Vllaznia zhvilloi nje ndeshje te mire kunder ekipit te Teutes dhe shpresohet qe edhe kete here te perseritet loja e mire, pse jo edhe me nje fitore.

Ne kuader te kesaj sfide, kryesia e klubit te basketbollit Vllaznia, ka vendosur ne dispozicion autobuse per te gjithe tifozet shkodrane, qe deshirojne te jene te pranishem ne kete sfide ne mbeshtetje te djemve kuqeblu. Ja njoftimi i klubit te Vllaznise ne basketboll per ndeshjen e neserme:

“Klubi i basketbollit Vllaznia ka vendosur autobuse per te gjithe sportdashesit, te cilet duan te ndjekin finalen Teuta-Vllaznia, ne Durres.

Nisja behet neser ne oren 16:00 prane pallatit te sportit “Qazim Dervishi”,-shkruhet ne faqen zyrtare te klubit te Vllaznise ne basketboll ne “Facebook”.

Maringlen ZHIVANI