Me shume gjasa, Ardit Krymi do te jete futbollisti i pare qe do te largohet nga Vllaznia ne perfundim te sezonit.

Diten e sotme, ai luajti ndeshjen e tij te fundit ne stadiumin “Loro Boriçi” me fanellen e Vllaznise para transferimit qe do te kryeje ne vazhdim, teksa diçka e tille eshte e paralajmeruar prej kohesh.

Mesfushori ka arritur marreveshjen dhe ka firmosur nje parakontrate me klubin bjellorus te Shakhtar Soligorks, ku me pare ka luajtur edhe nje ish-futbollist i kuqebluve dhe shok skuadre me Krymin, Elis Bakaj.

Tashme, kjo eshte nje mundesi mjaft e mire per Krymin, qe ka pothuajse nje jete te Vllaznia, pasi eshte rritur ne ekipet e moshave kuqeblu dhe tashme ne moshen 26-vjeçare, do te kete mundesine te provoje veten ne nje tjeter kampionat.
Maringlen ZHIVANI