Ndeshja e djeshme ne mes Vllaznise dhe Egnatias, e fituar 3-1 nga kuqeblute, ka qene e fundit per ta ne stadiumin “Loro Boriçi” per kete sezon. Si e tille ajo ka patur disa gjera te veçanta brenda saj duke filluar nga ceremonia e lenies se futbollit e Ndriçim Shtubine e per te vazhduar me te tjera.

Kjo ndeshje nderkohe ishte e fundit per mesfushorin shkodran Ardit Krymi ne kete stadium sepse siç dihet ai ne fund te ketij sezoni do te lere Vllaznine pas 8 vitesh sepse ka firmosur ne Bjellorusi.

Por kjo duket se nuk ka qene ndeshja e fundit vetem per Krymin. Me shume mundesi ka qene e fundit edhe per nje tjeter lojtar te Vllaznise. Behet fjale per brazilianin Victor da Siva.

Vete ai ka postuar ne rrjetet sociale videon e golit te djeshem, te shoqeruar me disa fjale ku ka shkruar: “Shumë i lumtur për fitoren, gjithashtu i lumtur që shënova në ndeshjen time të fundit ne stadiumin “Loro Boriçi”. Ndoshta +7″.

Me kete çfare ka shkruar ai, duket se ai nuk do te rinovoje me Vllaznine dhe do te shohe per te gjetur ndonje ekip tjeter per sezonin e ri./SHKODRA-SPORT.COM/