Pak ditë më parë, Armando Broja u pa në ndeshjen e të rinjëve të Southampton ndaj Manchester City.

Atje gjendej edhe trajneri i ekipit të parë, Hasenhutl, por të dy ishin të ulur në skaje të ndryshme.

Kjo tregoi fare mirë ndarjen dhe fundin e “dashurisë së madhe”.

Hasenhutl është zhgënjyer pasi Tuchel konfirmoi afrimin e Brojës te Chelsea dhe priste që ta kishte té paktën edhe një sezon te Southampton.

Por sjellja e Hasenhutl është jo pak e tepruar. Broja nuk gjendet as në fushë dhe as në stol në ndeshjen e fundit të Premier League ndaj Leicester.

Pavarésisht si shkuan gjërat, Broja meritonte përshëndetjen pasi falë golave të tij Southampton mbijetoi në Premier League.