Ne ndeshjen e djeshme me Egnatian, sulmuesin kroat Ante Aralica ka shenuar golin e pare per Vllaznine pas nje goditje te sakte me koke. Ky ishte goli i 9-te per kete futbollist ne kampionatin e tij te pare me fanellen kuqeblu.

Ndoshta larg pritshmerive sepse drejtuesit e kishin marre per te zevendesuar Dilaver qe ne fakt sezonin e kaluar beri me mire sesa Aralica.

Por nderkohe, per golin e djeshem 25 vjeçari ka patur nje dedikim te veçante. Mesa duket ai do te behet baba per here te dyte dhe festen e golit ka dashur ta ndaje me bashkeshorten e tij qe ka qene e pranishme ne tribunen e stadiumit “Loro Boriçi” ashtu si ne çdo ndeshje tjeter.

Aralica pasi e ka derguar topin ne rrjete, e ka marre ate, e ka futur poshte fanelles dhe po ashtu me gishtin tregues ne goje, eshte drejtuar drejt bashkeshortes se tij duke e ndare sebashku kete dedikim./SHKODRA-SPORT.COM/