Prej vitesh ashtu si dhe per te gjitha skuadrat e tjera, edhe per Vllaznine ka filluar te flitet per merkaton, ndonese zyrtarisht ajo duhet edhe 9 dite qe te hapet.

Megjithate trajnerit Josa nuk i pelqen kjo gje. Per me teper, mohon t’i kete bere presidentit Xhaferi kerkesat e para per perforcime. Ne nje prononcim per mediat, numri 1 i pankines shkodrane eshte shprehur:

“Ne fakt per kete teme shume delikate, une kam folur edhe me futbollistet.Jane thashetheme merkatoje te cilat ne keto momente nuk i bejne mire skuadres.

Keto thashetheme bejne vetem keq sepse jane dy periudha pune. Eshte kjo aktualja prej dy javesh ku duhet te jemi te perqendruar ne maksimum ne ndeshjet qe kane mbetur dhe te futet nje shperqendrim i skuadres ne keto momente sa i takon merkatos, nuk e shoh fare te udhees te ndodhe.

Une nuk kam folur fare per merkaton. Mua me interesojne lojtaret qe kam dhe pastaj kur te vije momenti, kuptohet qe çdo skuader do te beje merkato”./SHKODRA-SPORT.COM/