Neser ne oren 17.00 ne “Egnatia Arena” do te zhvillohet ndeshja finale e Kupes se Shqiperise ne futboll per femra ne mes Vllaznise dhe Tiranes.

Kuptohet qe favorite per ta fituar eshte Vllaznia, skuadra e cila nuk po njeh kundershtare prej vitesh ne futbollin e femrave ne vendin tone dhe pas titullit kampion te fituar te merkuren, tashme do te kerkoje edhe Kupen e 9-te te Shqiperise.

I ka fituar te gjitha qe nga viti 2014 dhe deri me sot dhe padyshim qe kete gje do te kerkoje edhe neser. Skuadra e drejtuar nga trajneri Nikolin Leka do te futet ne fushe per te fituar ne menyre q ene fund te ndeshjes te jete ajo qe do te festoje.

Edhe vete lojtaret e kane premtuar prej kohesh kete gje dhe neser do te kene mundesi ta bejne realitet duke mundur edhe vajzat bardheblu ne finalen e Rrogozhines./SHKODRA-SPORT.COM/

“LIBRI I ARTE” I KUPES SE SHQIPERISE:

2009- 2010 TIRANA AS

2010- 2011 ADA

2011- 2012 JUBAN DANJA

2012- 2013 JUBAN DANJA

2013- 2014 VLLAZNIA

2014- 2015 VLLAZNIA

2015- 2016 VLLAZNIA

2016- 2017 VLLAZNIA

2017- 2018 VLLAZNIA

2018- 2019 VLLAZNIA

2019- 2020 VLLAZNIA

2020- 2021 VLLAZNIA

2021- 2022 ?