Korabi dhe Apolonia ndeshen me njëra-tjetrën për të arritur në fazën finale të “playoff”-it për t’u përballur me Egnatian.

Kjo sfidë do të vendosë se kush do të jetë ekipi i 10-të i Superiores sezonin e ardhshëm.

Në shkallët e stadiumit “Niko Dovana” është pikasur dhe trajneri i rrogozhinasve, Zekerija Ramadani, i cili duket se po studion të dyja skuadrat për sfidën e radhës.