Diten e neserme, ne stadiumin “Air Albania” ne Tirane, do te luhet finalja e Conference League, mes Romes dhe Feyenoord.

Keshtu, skuadra e pare qe do te vije ne Tirane, do te jete Feyenoord. Hollandezet pritet te mberrijne ne Rinas diten e sotme, rreth ores 14:30 dhe menjehere do te nisen drejt Tiranes, ku me pas rreth ores 19:30, do te zhvillojne stervitjen e pare ne stadiumin “Air Albania”.

Nderkohe, skuadra e Romes, sipas planit do te mberrije ne aeroportin e Rinasit ne oren 16:40 dhe do te niset menjehere drejt stadiumit “Air Albania”, ku do te jete edhe konferenca e shtypit.

Vlen te permendet se diten e djeshme ka mberritur ne Shqiperi edhe autobusi i Romes, qe diten e sotme do te shkoje drejt e ne Rinas per te marre futbollistet dhe stafin.
Maringlen ZHIVANI