Laçi do të presë në shtëpi Partizanin në këtë javë të fundit të “Abissnet Superiore”, med të dyja skuadrat që i kanë arritur objektivat e tyre, për të luajtur në Kupat e Europës.

Kurbinasit kanë vetëm një objektiv dhe ai është të shpallin Guindon si golashënuesin më të mirë të Superiores. Gjithashtu, trajneri Shpëtim Duro do ta ketë mendjen dhe te Kupa e Shqipërisë, që do të luajë me Vllazninë.

Nga ana tjetër, Partizani i ka arritur objektivat e veta dhe mendja tani është për në verë, ku do të luajë në fazën kualifikuese të Ligës së Konferencës.

LIVE: LAÇI-PARTIZANI 3-4

Zylfiu 9′, Gundo 71′, Qato 90+1 / Stenio Zhunior 32′ , Murataj 44′ , Rrapaj 60′ , Kote 90+4′