Tirana nuk arriti ta mbyllte me fitore këtë sezon përballë Kukësit. Gjithsesi festa për titullin kampion nuk mundoi të mungonte. Në një intervistë për “Super Sport”, Orges Shehi nuk e fshehu lumturinë për këtë arritje me Tiranën.

Si ka qenë ky sezon? – I lodhshëm. Ka filluar shumë shpejt dhe ka mbaruar shumë herët. Duke pasur 36 javë dhe disa ndeshje Kupe është e lodhshme.

Sfidë më e vështirë përpara. – Është e vërtetë që ka qenë një arritje e madhe. Këtë do t’ia ndajë lojtarëve, bashkëpunëtoreve dhe klubit. E dimë që pritshmëritë janë të mëdha. Kemi filluar punën dhe gjatë kësaj periudhe të paraqitemi denjësisht në Kupat e Europës.

Të pestë trajnerët e fundi që janë shpallur kampion janë larguar. – I mbetet klubit ta zyrtarizojë. Unë e kam vendosur. Unë bëjë punë sikur të jem gjithë jetën këtu. Shpresoj që me këtë grup të vazhdojmë sa më shumë.