Shkodra U-13 ka marre fitoren e rradhes ne kampionat, ne javen e 27-te tij, ate te fundit. Ne ndeshjen e rradhes, ajo ka fituar me rezultatin 5-0 me Akademine e Futbollit, ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive ne Barbullush.

Ekipi shkodran e ka dominuar lojen dhe nuk e ka vendosur per asnje moment ne dyshim fitoren. Ne pjesen e pare ka qene mesfushori Vajushi qe ka shenuar, ndersa ne pjesen e dyte fillimisht jane shenuar dy gola me ane te Vajushit serish dhe me pas me ane te Gucijes, te cilet pra kane shenuar golin e dyte dhe te trete.

Megjithate, ndeshja nuk do te mbyllej ketu, sepse Shkodra U-13 do te shenonte edhe dy gola te tjere, me ane te Erjon Vajushit, teksa kompletoi kater goleshin e tij ne kete ndeshje.

Ne kete menyre, takimi do te mbyllej me rezultatin e thelle 5-0, ne favor te ekipit shkodran. Me kete trepikesh, Shkodra U-13 eshte ngjitur ne kuoten e 26 pikeve dhe e mbyll kampionatin ne vendin e gjashte te tij.
Maringlen ZHIVANI