Mbremjen e sotme, luhet finalja e madhe e Champions League ne Stade de France mes Liverpool dhe Real Madrid.

Anglezet do te kerkojne trofeun dhe hakmarrjen e vitit 2018, ndersa Los Blancos per te deshmuar se ata jane mbreterit e Europes.

Sa i perket formacioneve, si Klopp dhe Ançelotti, i kane besuar lojes sulmuese. /Maringlen ZHIVANI/

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson, Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Alcantara, Fabinho, Henderson, Salah, Diaz, Mane Tr: Jurgen Klopp

Real Madrid (4-3-3): Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Mendy, Modriç, Casemiro, Kroos, Valverde, Junior, Benzema Tr: Carlo Ancelotti

Gjyqtar: Clement Turpin