Sadio Mane me shumë gjasa do të largohet nga Liverpool, tek paktën kështu la të kuptohej vetë sulmuesi pas finales së Champions League, ndaj Realit, ku pas humbjes u shpreh se i uronte më të mirat skuadrës së “The Reds”.

Largimi i tij është i pashmangshëm pasi kontrata aktuale e tij përfundon në vitin 2023 dhe Liverpool mendon të përfitojë nga shitja e tij, pasi në të kundërt rrezikon ta humbë lojtarin me parametra zero sezonin e ardhshëm.

Sipas “Fichajes”, duke parë këtë situatë, drejtuesit e skuadrës angleze kanë menduar t’i vendosin një çmim sulmuesit senegalez dhe skuadra që do kërkojë shërbimet e tij duhet të derdhë në arkat e klubit 40 milionë euro.

Bayern Munich është skuadra e cila po kërkon shërbimet e Mane, me bavarezët që i kanë ofruar sulmuesit një kontratë 3-vjeçare, teksa pritet edhe arritja e marrëveshjes me Liverpool që lojtari të zbarkojë në “Allianz Arena”.