Ish-mesfushori i Laçit, Regi Lushkja, është kthyer në Shqipëri, ku ka marrë dhe një vlerësim të veçantë nga Bashkia e Kavajës.

Me anë të një postimi në Instagram, futbollisti që u shpall kampion në Moldavi me Sherif Tiraspolin, ka postuar disa foto, ku shihet së bashku me Kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Redjan Kralin, merr një certifikatë në shenjë nderimi.

Aty shkruhet: “I jepet z. Regi Lushkja. Me Motivacion: ‘Futbollisti Kavajas një talent që ka shkëlqyer në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare duke treguar vlera të larta sportive si profesionist’. Nder për qytetin dhe kombin”.