Vllaznia dhe Laçi do të ndeshen me njëra-tjetrën në finalen e Kupës së Shqipërisë, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë që këtë sezon ta mbyllin me këtë trofe.

Shkodranët kërkojnë përveç Kupës dhe Europën. Një fitore e mundshme do ta dërgonte Vllazninë jo vetëm në Eurpoë, por madje dhe në turin e dytë të Ligës së Konferencës.

E njëjta gjë vlen dhe për kurbinasit. Ata e kanë siguruar prej kohësh pjesëmarrjen në Europë, por Laçi do të mendojë dhe për fitimin e majmë që vjen nga triumfi i mundshëm.

LIVE: VLLAZNIA-LAÇI 0-0

KOMENTI LIVE:

1′ Finalja e Kupës së Shqipërisë nis me një atmosferë elektrizuese, ku të dy tifozeritë kanë hedhur mjete të shumta piroteknike!

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Krymi, Latifi, Jonuzi, Heriç, Bulatoviç, Hakaj, Aralica, Viktor Da Silva.

Trajner: Mirel Josa

LAÇI: Dajsinani, Roganoviç, Shehu, Guindo, Malota, Mazrekaj, Adeleke, Deliu, Velija, Ziko, Viktor.

Trajner: Shpëtim Duro