Vllaznia dhe Laçi do të ndeshen me njëra-tjetrën në finalen e Kupës së Shqipërisë, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë që këtë sezon ta mbyllin me këtë trofe.

Shkodranët kërkojnë përveç Kupës dhe Europën. Një fitore e mundshme do ta dërgonte Vllazninë jo vetëm në Eurpoë, por madje dhe në turin e dytë të Ligës së Konferencës.

E njëjta gjë vlen dhe për kurbinasit. Ata e kanë siguruar prej kohësh pjesëmarrjen në Europë, por Laçi do të mendojë dhe për fitimin e majmë që vjen nga triumfi i mundshëm.

LIVE: VLLAZNIA-LAÇI 1-1
4′ Guindo / 18′ Hoxhaj