Me fitoren e mbremshme te Kupes se Shqiperise ndaj Laçit, Mirel Josa eshte bere trajneri me me shume trofe ne futbollin shqiptar, ne gjithe historine e tij, sepse ka koleksionuar plot 12 te tilla.

E mbremshmja ne fakt do te mbahet gjate ne kujtesen e tij per menyren si erdhi dhe emocionet qe i dhuroi. Por kjo ndeshje ka patur edhe nje te veçante tjeter brenda.

Kjo sepse pikerisht sot, trajneri Josa ka ditelindjen. Ai feston 59 vjetorin e tij te lindjes dhe ky moment nuk ka kaluar pa u festuar mbreme bashke me tifozet shkodrane pas mberritjes se ekipit nga kryeqyteti.

Ka dashur ne fakt pas ndeshjes te qendroje prane familjes se tij ne kryeqytet ne menyre qe te festonte bashke me ta ditelindjen sot, por kur ka mesuar se ne Shkoder do kishte feste, nuk ka ngurruar te niset bashke me ekipin drejt kryeqendres se Veriut. Aty ku e respektojne shume.

Dhe madje ne kete udhetim, ka marre me vete edhe bashkeshorten e tij, e cila me siguri do jete bere “xheloze” per dashnine qe shkodranet treguan ndaj tij. Edhe 100 Mirel Josa dhe sa ma shume gezime te tjera me Vllaznine!/SHKODRA-SPORT.COM/