Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Keidi Bare, nuk e mbylli dot këtë sezon në mënyrën më të mirë të mundshme me Espanjolin, pas një dëmtimi që e detyroi atë ta linte jashtë në sfidat e fundit të La Ligës.

Gjithsesi kjo gjë nuk e ndaloi atë të merrte një notë të lart, për sa i për sa i përket vlerësimeve të lojtarëve në kampionatin spanjoll.

Në vlerësimet për lojtarët e Esdpanjolit, Bare është një nga më të mirët me notën 6,5. Më mirë se ai kanë bërë vetëm tre lojtarë në skuadrën katalanase, të cilët janë Diego Lopez me 7,1, Raul De Tomas me 8 dhe Darder me 8,3.