Prej disa ditesh eshte grumbulluar ekipi kombetar i minifutbollit qe vazhdon pergatitjet per pjesmarrjen ne Kampionatin Europian qe do te zhvillohet javen e ardhshme ne Sllovaki. Stafi teknik me ne krye trajneret Irfan Sejko dhe Olsi Xhaferi kane bere publike edhe listen e futbollisteve te grumbulluar per kete aktivitet.

Ajo qe te ben pershtypje eshte se ne mes 15 futbollisteve te grumbulluara, bejne pjese edhe dy shkodrane. Konkretisht behet fjale per Semir Gokaj dhe Admir Mehja. Te dy ata kane spikatur ne kampionatin 5×5 qe u zhvillua kohet e fundit ne te cilin ekipi qe ata perfaqesonin “Air Albania”, shkoi deri ne çerekfinale.

Si Gokaj ashtu edhe Mehja dallohen per lojen e tyre dhe jo me kot sot ata jane pjese e kombetares. Kjo e fundit ndeshjen e pare te vlefshme per Kampionatin Europian, do ta luaje me 4 qershor ndaj Spanjes.

Ne te dyten do jete perballe Rumanise me 6 qershor dhe perballja e trete dhe e fundit do te luhet me 7 qershor ku Shqiperia do te ndeshet me Azerjxhanin. Kuptohet qe pretendimet e kuqezinjve jane per te bere paraqitje dinjitoze sepse kualifikimi duket shume i veshtire./SHKODRA-SPORT.COM/