Idi Batha ka zgjedhur të qëndrojë në Rumani. Mesfushori ka zgjatur kontratën me skuadrën e UTA Arad dhe do të luajë edhe sezonin tjetër në kampionatin rumun.

Batha ka bindur në aventurën e tij të parë jashtë Shqipërisë.

Ish-mesfushori i Partizanit dhe Tiranës ka arritur të gjejë vend në formacionin stabël dhe me paraqitjet e tij këtë sezon ai ka bindur drejtuesit për rinovimin e kontratës.

Ai shihet në postimin e klubit, teksa është mes lojtarëve që kanë rinovuar.

Batha e mbylli këtë sezon futbollistik me 33 ndeshje të luajtura me një total prej 2763 minutash.