Vllaznia e volejbollit te femrave do te nise nje sezon ndryshe ate qe vjen. Nje sezon ku mendohet te jete pretendente e forte per fitimin e titullit kampion. Pikerisht per kete arsye, drejtuesit e saj kane nisur edhe merkaton me qellim forcimin sa ma shume te skuadres.

Nje gje te tille e ka bere te ditur ne nje prononcim ekskluziv per gazeten “Shkodra Sport” presidenti i shoqates Florian Zekja. Ai eshte shprehur ne kete menyre per ate se çfare e pret Vllaznine ne sezonin e ri:

“Ne sezonin qe sapo u mbyll nuk ishim te barabarte sepse kishte skuadra qe shpenzuan 200 milione leke nderkohe qe buxheti jone ishte disa here me i vogel. Por per sezonin e ri mund te them se kemi gjetur partnere dhe do te futemi fuqishem ne merkato per ta forcuar ekipin sepse do te tentojme titullin kampion.

Mund t’iu konfirmoj faktin tjeter qe deri me tani kemi mbyllur kontratat paraprake me dy volejbolliste bjelloruse dhe nje ruse, te cilat do t’i japin ate se çfare i mungon volejbollit shkodran.

Keto tre volejbolliste i presim te vijne ne Shkoder ne muajin korrik, atehere kur do te nise edhe faza pergatitore dhe ato do t’i bashkohen vajzave shqiptare duke krijuar ansamblin e duhur me te cilin do te tentojme suksesin”.
Gjergj KOLA