Ende pa u mbyllur mire sezoni, kane nisur “ethet” e merkatos per futbollistin shkodran Esin Hakaj. Ai ka bere nje sezon te mire me Vllaznine ku jane shume te kenaqur me te dhe natyrisht qe do te deshironin ta mbanin edhe per nje sezon tjeter, por ende nuk ka nje vendim konkret.

Mbrojtesit 26 vjeçar i perfundONkontrata me klubin shkodran pas ndeshjeve europiane, por nderkohe ka nisur te mendoje per te ardhmen, teksa prej kohesh po “bezdiset” nga sinjalet per nje rikthim te mundshem tek Partizani. Hakaj ne fakt shpeshhere eshte shprehur se synimi i tij eshte per te luajtur jashte vendit.

Nese veren e shkuar i deshtoi transferimi ne Turqi, do ta tentoje kete vere. Por nderkohe, sipas “Panorama Sport”, ne adrese te lojtarit ka edhe oferta te tjera dhe dy prej tyre vijne nga skuadra hungareze.

Njera prej tyre eshte nga KIsvarden qe eshte skuadra nenkampione ne fuqi e Hungarise, ndersa tjetra eshte Akademia Pushkash. Tek ekipi i pare Hakaj mund te gjente Jasir Asanin ndersa aty luan edhe Herdi Prenga. Kuptohet qe pagesa qe keto klube ofrojne eshte shume me e larte se ajo qe ofrojne Vllaznia e Partizani dhe per kete arsye, ai po sheh nga jashte.

Megjithate do jene ditet ne vazhdim qe do te vendosin, ndonese per momentin Hakaj eshte i angazhuar me Vllaznine, skuader me te cilen do te luaje edhe ne Kupat e Europes./SHKODRA-SPORT.COM/