Vllaznia U21 e ka mbyllur kampionatin duke humbur ne ndeshjen e fundit ndaj Egnatias ne shifrat 2-3, por kjo gje nuk e ka penalizuar ne renditje dhe ajo e ka mbyllur kampionatin ne vendin e dyte. Por duket se ndeshja ne Rrogozhine ka qene e fundit per trajnerin Dean Sibson ne krye te kesaj skuadre.

Permes nje mesazhi te gjate te postuar ne rrjetet sociale, ai i falenderon te gjithe dhe thote se “do te mbaje gjithmone nje pjese te Shkodres ne zemren e tij. Ja çfare shkruan Sibson:

“E vështirë për ta shkruar këtë, po ndeshja e fundit nuk përfundoi ashtu siç e kishim planifikuar me një humbje 3-2 nga Egnatia, por pas pesë fitoreve radhazi radhazi, ndeshja e sotme mund të ketë qenë një shumë larg për ne. Pavarësisht rezultatit ne e mbyllim me vendin e 2-të dhe jemi nënkampionët në kampionatin U21 dhe për këtë është urime për të gjithë.

Mjerisht, tani do të thotë se pas pak më shumë se një javë do të jetë koha që unë të largohem nga Vllaznia dhe Shkodra, pas një viti të mrekullueshëm këtu duke punuar me një grup të shkëlqyer lojtarësh dhe stafi. Do të doja të falënderoja të gjithë lojtarët dhe stafin për kontributin e tyre fantastik këtë sezon, ju e keni bërë punën kaq të këndshme dhe e kam fjalën kur them se do të mbajë përgjithmonë një pjesë të Shkodrës në zemrën time.

Jam i sigurt që do të ketë kohë për disa falenderime të tjera përpara se të largohem, por ndërsa koha ime në Shqipëri po i afrohet fundit, është një faleminderit, faleminderit masiv nga unë”- shkruan ai./SHKODRA-SPORT.COM/