Vllaznia arriti që të kalonte në Europë nëpërmjet Kupës së Shqipërisë. Shkodranët morën një bonus të madh pas triumfit ndaj Laçit në finale. Ndryshe nga ekipet e tjera shqiptare që e nisin nga turi i parë i Conference League, ekipi i Mirel Josës e kalon automatikisht të parin dhe shkon në fazën e dytë.

Por kundërshtarët e mundshëm të Vllaznisë janë “ferri” dhe për një moment duket sikur të jetë Champions League dhe jo Conference League. Tashmë është bërë e ditur një listë e gjatë ekipesh që janë kundërshtarët e mundshëm të Vllaznisë. Shkodranët cilësohen si jo favorit në turin e dytë të Conference League dhe për këtë arsye do të kenë përballë një ekip më të fortë në letër.

Më poshtë gjeni të gjitha emrat e kundërshtarëve potencial, ku bien menjëherë në sy Basel, PAOK, Instabul, Young Boys, Apoel dhe shumë skuadra të tjera që kanë eksperiencë të jashtëzakonshme në Europë. Për këtë arsye, goglat duhet të tregojnë shumë mëshirë në mënyrë që të arrihet turi i tretë. /Sport Ekspres/

Basel

Slavia Prague

Young Boys

AZ Alkmaar

PAOK

?stanbul Ba?ak?ehir

Maccabi Tel Aviv

Astana

Molde

APOEL

Steua Bukuresht

BATE Borisov

Rapid Vienna

Rijeka

Antëerp CC

Hapoel Be’er Sheva

Sparta Prague

Fehérvár

Vitória de Guimarães

CSKA Sofia

S?duva

Brøndby

Spartak Trnava

Kairat

Osijek

Universitatea Craiova

Motherëell

Neftçi Baku

?ukari?ki

Radni?ki

Vaduz

Vorskla Poltava

Aris CC