Pas Vllaznia U17 qe diten e djeshme u shpall kampion per sezonin 2021-2022, nje tjeter ekip i Akademise Vllaznia eshte shume prane ketij suksesi. Behet fjale per Vllaznia U15 e cila pasditen e sotme ka fituar 1-0 ne gjysmefinale ndaj Apolonise dhe ne kete menyre ka fituar te drejten per te luajtur finalen e sezonit.

Takimi eshte luajtur ne Qendren e Ekipeve Kombetare ne Kamez dhe eshte fituar 1-0 nga shkodranet fale golit te shenuar nga mbrojtesi Juli Gurraj ne minuten e 69-te.

Ka qene nje ndeshje shume e bukur, por ne fund, shkodranet e drejtuar nga Brikeno Bizi kane treguar me shume cilesi dhe si rrjedhoje, kane arritur te fitojne kete gjysmefinalke dhe duke avancuar me tej.

Kuqeblute e kane luajtur kete ndeshje me formacionin e meposhtem: Mehmeti, Pepnikaj, Gurraj, Bizi, Hotaj, Prendi, Ivziku, Kraja, Meta, Dashi dhe Smakaj. Jane aktivizuar nderkohe edhe Kthupi e Spahija te cilet kane dhene edhe ata kontributin e tyre ne kete fitore.

Vllaznia U15 do te luaje javen e ardhshme finalen ndaj Akademise se Futbollit e cila ne gjysmefinale mundi me rezultatin 2-0 Skenderbeun. Mbetet per t’u percaktuar data dhe vendi ku do te luhet kjo finale, ne te cilen ekipi shkodran padyshim qe do te kerkoje titullin kampion./SHKODRA-SPORT.COM/