Sadio Mane ka edhe një vite kontratë me Liverpool dhe këtë verë mund të largohet, nëse nuk gjendet marrëveshja për një kontratë të re.

“The Reds” kanë marrë një ofertë nga Bayern Munich së fundmi dhe “The Times” ka zbuluar edhe detajet e saj.

Kampionët e Gjermanisë kanë ofruar 21 milionë paund për shërbimet e Mane, ndërkohë që kjo shumë mund të bëhet 25 milionë paund me bonuse.

Liverpool e ka hedhur poshtë këtë ofertë dhe Bayern do të duhet të rritë ofertën, për ta afruar senegalezin në skuadër.