Nga Franca vijnë lajme se Real Madrid dhe Aurelien Tchouameni kanë arritur marrëveshjen mes tyre.

Sipas “RMC Sport” “Los Blancos” ka arritur marrëveshje me Monakon për 80 milionë euro, të cilave do t’i shtohen edhe 20 milionë për çdo bonus.

22-vjeçari Tchouameni në sezonin e fundit ai ishte një lojtarë kryesorë, duke luajtur gjithsej 50 ndeshje dhe duke shënuar 5 gola.