Luka Modric është padyshim një nga lojtarët më të mirë dhe më të rëndësishëm të Real Madrid.

Për këtë gjë, “Los Blancos” ka vendosur të zgjasë kontratën me kroatin edhe për një sezon tjetër.

Të mërkurën kampionët e Spanjës dhe Evropës do të zyrtarizojnë rinovimin e yllit të ekipit.