Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur për kombëtaren e Izraelit në prag të sfidës me Shqipërinë që do luhet me datë 10 qershor në “Air Albania”, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Skuadra ngec në aeroport për shkak se avioni që kishte prenotuar ishte shumë i vogël dhe pesha ishte e tejkaluar, duke bërë që lojtarët të prisnin dy orë.

Tani Federata e Izraelit po mundohet që t’i gjejë ekipit kombëtar një tjetër avion që të udhëtojë i qetë për në Shqipëri.