Prej dy ditësh në “Skënder Halili” është parë në stërvitje sulmuesi Majkëll Ngo. Anglezi po stërvitet normalisht meskuadrën.

Ai ka treguar dëshirë gjatë përgatitjeve. Madje, ditën e parë, Ngoja zhvilloi një takim me trajnerin Orges Shehi.

Gjithsesi, e ardhmja e tij te Tirana është në dilemë, pas dëmtimit. Lojtarit i përfundon kontrata në fund të qershorit dhe gjasat janë që ai të mos firmosë një marrëveshjetë re. Gjithsesi, Ngoja pjesën e parë të sezonit ishte i domosdoshëm te Tirana.

Veç golave të shënuar, ai ishte titullar dhe vendimtar në ndeshje të caktuara, duke vënë dorën tetitulli kampion i Shqipërisë që Tirana fitoi për herë të 26-të.