Pas titullit kampion te fituar te shtunen qe shkoi ne stadiumin e Kamzes pas finales te fituar ndaj ekipit te Shenkollit me shifrat e thella 5-0, Vllaznia U17 kerkon ta mbylle sezonin em nje tjeter trofe.

Behet fjale per Kupen e Shqiperise. Ekipi i drejtuar nga trajneri Edmond Doçi e ka siguruar kete te drejte per te diskutuar finalen prej kohesh, por Federata Shqiptare e Futbollit e kishte lene per zhvillimin e saj ne fund te kampionatit.

Dhe Vllaznia U17 si asnje ekip tjeter i te gjitha grupmoshave ne vendin tone, eshte i vetmi qe do te diskutoje dy finale njera pas tjetres. Keshtu, pasditen e neserme ne oren 17.30 ne Peze- Helmes, kuqeblute do te ndeshen me ekipin “Durresi 04”.

Kuptohet qe objektivi do te jete serish fitorja ne menyre qe te sjelle ne Shkoder nje tjeter trofe dhe ne fakt ky ekip ka treguar se mund te fitoje ndaj kujtdo. Do te tentoje ta beje edhe neser dhe elementet qe ka ne dispozicion, e garantojne kete gje.

Vllaznia U17 per brezin e lojtareve qe ka ne perberje, konsiderohet nje nga ekipet me te mira te Akademise Vllaznia dhe nje mbyllje me te dy trofete sezonale, do te ishte “qershia mbi torte” per te./SHKODRA-SPORT.COM/