Gareth Bale është larguar nga Real Madrid dhe tani duhet të sistemohet në një ekip tjetër, ku dëshiron të rikthehet protagonist.

Klube si Rayo Vallecano dhe Getafe janë lakuar në Spanjë, por bëhet fjalë për pista që janë të vështira të arrihen për shkak të pagës së uellsianit.

“El Chiringuito” raporton se së fundmi ka pasur kontakte të Bale me Atletico Madrid, një pistë shumë intriguese duhet thënë.

Gjithçka është në hapat e para dhe duhet pritur për të parë nëse do të arrihet një marrëveshje.