Eden Hazard nuk e shënoi emrin e tij në listën e rezultateve në fitoren 6-1 të Belgjikës ndaj Polonisë në Ligën e Kombeve të UEFA-s të mërkurën, por ai ishte i kënaqur me paraqitjen e tij në stadiumin King Baudouin.

Pavarësisht se i mungon prekja klinike para portës kundër Polonisë, sulmuesi i Real Madridit është i bindur se do të arrijë të rizbulojë formën e tij duke i dhënë më shumë kohë për të luajtur.

“E kam thënë gjithmonë, do të rikthehem në mënyrën si kam qenë duke luajtur më shumë ndeshje dhe minuta”, tha Hazard për “RTL”.

“Kam pasur raste, por fatkeqësisht i kam humbur. Të shohim herën tjetër”.