Taulant Seferi e mbylli Kategorinë Superiore si protagonist duke qenë një nga lojtarët kyç të Tiranës për fitimin e titullit të 26-të kampion në historinë e saj.

Paraqitjet e sulmuesit të Tiranës bënë që të tërhiqte vëmendjen e shumë skuadrave në kontinentin e vjetër ku së fundmi interes ka pasur edhe në Poloni.

Sipas medias polake “weszlo.com”, 26-vjeçarin e kërkon skuadra e Vidzev Lodz, e cila siguroi ngjitjen këtë sezon në Superligën polake.

Seferi u shpall kampion i Shqipërisë këtë sezon me bardheblutë e kryeqytetit teksa u aktivizua gjithsej në 35 ndeshje ku shënoi dhe 19 gola.