Ermir Lenjani ka vendosur ta vazhdojë karrierën e tij në Turqi. Lojtari i Kombëtares shqiptare do jetë pjesë e Umraniyespor në Turqi, pas aventurës me Grasshopers në Zvicër.

Umraniyespor u pozicionua në vend të dytë në ligën e dytë turke, duke fituar të drejtën të jetë pjesë e Superligës sezonin e ardhshëm.

Lenjani luajti për Grasshopers në Zvicër nga shtatori i vitit 2020. 32- vjeçari ja doli këtë sezon të japë 8 asistë në 29 paraqitjet e tij. Kjo do jetë mundësi e mirë për Lenjanin, që të vazhdojë të jetë pjesë e Kombëtares shqiptare.

Ai e ka marre me shume deshire aventuren e tij te re dhe si rrjedhoje pritet te beje mire me te, ne menyre qe kjo skuader te mos jete thjesht debutuese ne Superligen turke.