Pas lamtumirave të ditëve të fundit nga Juan Mata,Pogba, Jesse Lingard, Manchester united njoftoi së fundmi largimin e Edison Cavani dhe Nemanja Matic, si edhe Lee Grant.

Pas skadimit të kontratës, lojtarët nuk do të rinovojnë me “Djajtë e Kuq” dhe nga 1 korriku do të lirohen dhe do të jenë me parametra zero, kështu që mjafton të bien dakord me ekipet e tjera.