Ish- trajneri i Vllaznisë Thomas Brdaric eshte prezantuar sot zyrtarisht si trajneri i ri i klubit te Chennaiyin, qe luan ne Superligen Indiane.

Nje klub, i cili ka pak vite, qe eshte krijuar dhe mori fame nga fakti se trajneri i pare i saj ne vitet 2014-2016, ishte italiani Materazzi, i cili edhe luante ne rradhet e ketij klubi.

Ne ate kohe, fale edhe kontributit te futbollisteve si Nesta, qe luajti nje edicion nen urdhrat e ish-shokut te skuadres Italia, Chennaiyin u shpall kampione ne vitin 2015. Me pas, skuadra fitoi titullin edhe ne vitin 2018, por qe atehere nuk ka arritur te perserise me suksesin.

Tashme, Brdaric do te kete mundesine te tentoje perseri nje sukses te tille, ne nje kampionat, i cili padyshim vleresohet ende si ne zhvillim dhe eshte nder inferioret e Azise.
Maringlen ZHIVANI