Shkon ne kater numri i lojtareve te larguar nga Vllaznia ne kete mes qershori. Pas Michael Ponos, Zinedin Mustedanagiv e Victor Da Silva, sot ka ardhur “divorci” i rradhes.

Kete here behet fjale per sulmuesin maqedonas Fahrudin Djurdjevic. Ka qene vete lojtari qe e ka bere te ditur kete gje permes nje postimi ne rrjetet sociale ku shpjegon edhe ndarjen me kuqeblute.

“ishte nderi im te vishja keto ngjyra. Deshiroj qe ky klub te kete veç trofe dhe suksese. Faleminderit per çdo gje”- shkruan ai ne postimin e tij.

Djurdjevic ne fakt e filloi shume mire sezonin e kaluar duke qene protagonisti kryesor ne kualfikimin e Vllaznise ndaj Shiroki Brijeg ne turin e pare te “Conference League”, por me pas ne sezonin futbollistik dha shume pak kontribut per ngjyrat kuqeblu.

Si rrjedhoje e kesaj duket se ka ardhur ndarje, pikerisht nje dite para nisjes se stervitjes dhe pergatitjeve te ekipit te Vllaznise per ndeshjet europiane./SHKODRA-SPORT.COM/