Drejtuesit e Vllaznise jane duke punuar ne disa drejtime per merkaton dhe levizjet e fundit ne fakt i kane intensifikuar per repartin e mbrojtjes, konkretisht per qendren e tij sepse kane nevoje per perforcime.

Si rrjedhoje, perpos Dajan Shehit, drejtuesit kuqeblu i kane hedhur syte nga nje tjeter mbrojtes i kampionatit shqiptar. Behet fjale per fierakun e Partizanit Eljon Sota.

Sota ka luajtur me pare me Apolonine e Fierit ndersa kete sezon ka qene pjese e Partizanit me te cilin ka luajtur ne 27 ndeshje te kampionatit, por duket se ai nuk ndjehet mire te kjo skuader dhe kerkon te ndryshoje ambjent.

Per kete arsye, “Shkodra Sport” meson se drejtuesit e Vllaznise kane patur bisedime me 24 vjecarin ku duket se ne ditet ne vazhdim do te kete edhe nje marreveshje mes paleve. Megjithate deri ne momentin e hedhjes se firmes ne kontrate duhet pritur.
Marinela MATIJA