Vllaznia do të mësojë nesër kundërshtarin në turin e dytë të Conference League. Sot janë zbuluar emrat e rivalëve të mundshëm për shkodranët dhe kuqeblutë do kenë nevojë për fat.

Edhe Laçi e Partizani kanë mësuar kundërshtarët e mundshëm për në turin e dytë, në rast kalimi të turit të parë. Kurbinasit ndeshen në këtë tur me Iskra, ndërsa Partizani me Saburtalo.

Vllaznia, kundërshtarët e mundshëm: Dinamo Tbilisi- Paide Linnameeskond, BATE Borisov, Kairat Almaty, Universitatea Craiova, Maccabi Tel-Aviv

Laçi, kundërshtarët e mundshëm: Djugardens, Floriana-Petrocub Hincesti, Levski Sofia, Akademia Pushkash, Racing Union Lexembourg

Partizani, kundërshtarët e mundshëm: FCSB, Hapoel Beer-Sheva, CSKA Sosia, Alashkert-Hamrun Spartans, Neftçi.