Vllaznia meson emrin e ekipit kundershtar me te cilin do te ndeshet ne turin e dyte te “UEFA Europa Conference League”. Nga shorti i sapohedhur ne Nion te Zvicres, ka rezultuar se shkodranet do te kene perballe ne dy ndeshjet e muajit korrik ekipin e Universitatea Craiova

Nje short i veshtire ky megjithate shkodranet do te tentojne te bejne me te miren per te synuar kualifikimin per ne turine e trete te ketij kompeticioni.

UEFA mbreme ka ndare edhe grupet dhe shkodranet mesuan edhe emrat e mundshem te kundershtareve me te cilet do te ndeshen duke filluar nga fituesi i çiftit Dinamo Tbilisi (GEO) / Paide Linnameeskond (EST), per te vazhduar me skuadren e njohur bjelloruse BATE Boriso, ate kazakistanase Kairat Almaty, rumunen Universitatea Craiova dhe per ta mbyllur me izraeliten e njohur Maccabi Tel-Aviv. Prej tyre rezultoi qe shorti i vuri perballe ….

Ndeshja e pare nderkohe do te luhet me 21 korrik ne Shkoder ndersa ajo e kthimit nje jave me vone ne Rumani

Te pranishem ne hedhjen e shortit ne Zvicer kane qene edhe dy drejtuesit e klubit Vllaznia, presidenti Xhaferi dhe sekretari Dibra te cilet kane perjetuar LIVE emocionet e tij./SHKODRA-SPORT.COM/