Për një kohë të gjatë, Napoli ka qënë një ndër ekipet e para që ka shfaqur interes për sulmuesin e kombëtares shqiptare dhe të Chelsea, Armando Broja.

Deri para pak kohësh kanë qënë thjesht zëra merkatoje, por sipas “Il Matino”, Napoli ka bërë hapin e paë konkret duke komunikuar drejtuesit e Chelsea.

Palët janë ulur në tavolinë dhe Chelsea i ka vendosur çmimin Brojës, ku tashmë topi i kalon ekipit italian.

Chelsea e vlerëson Armando Brojën 30 milionë euro.