Mesditen e sotme ne Nion te Zvicres do te hidhet edhe shorti i turit te dyte te “UEFA Europa Conference League” teksa ekipi fitues i KUpes se Shqiperise do te mesoje edhe emrin e kundershtarit me te cilin do te ndeshet ne data 21 dhe 28 korrik.

Enkas per te qene i pranishem ne salle ne momentin e hedhjes se shortit, presidenti i Vllaznise Alban Xhaferi ka udhetuar dje drejt ketij vendi dhe padyshim qe deri ne oren 13.00 eshte ne ankth per te mesuar edhe emrin e kundershtarit.

UEFA mbreme ka ndare edhe grupet dhe shkodranet kane mesuar edhe emrat e mundshem te kundershtareve me te cilet do te ndeshen duke filluar nga fituesi i çiftit Dinamo Tbilisi (GEO) / Paide Linnameeskond (EST), per te vazhduar me skuadren e njohur bjelloruse BATE Boriso, ate kazakistanase Kairat Almaty, rumunen Universitatea Craiova dhe per ta mbyllur me izraeliten e njohur Maccabi Tel-Aviv.

Duke folur ekskluzivisht per “Shkodra Sport” ne lidhje me shortin, presidenti Xhaferi eshte shprehur: “Jane te gjithe kundershtare shume te forte, por ne presim kuptohet qw nga keto kundershtari te na bjere me i pershtatshmi. Nuk kam ndonje preference, por thjesht deshiroj qe ndeshjen e pare ta kemi jashte dhe te dytin ne Shkoder.

Kjo ne menyre qe pse jo te perserisim suksesin e vitit te kaluar kur me ndihmen e tifozeve permbysem humbjen 1-3 ne Bosnje ndaj Shiroki Brijeg me nje 3-0 fantastik. Pse jo te mos ndodhe edhe kete her”./SHKODRA-SPORT.COM/